0 [ ]

Když se učit, tak od nejlepších!

Když se učit, tak od nejlepších!

Již delší dobu se věnuji rozvoji sebe sama, a to důkladně. Pokud člověk má psát o něčem, co sám neprožil, těžko to bude někoho zajímat. Mě osobně zajímá potenciál, potenciál každého z nás. Jsem přesvědčená o tom, že každý člověk má své silné stránky, talent, a naopak slabé stránky. V životě se člověk učí rozvíjet své slabé stránky a předmětům, z kterých má nejhorší známky, paradoxně věnuje nejvíce času. Předměty a obory, které člověka baví, které miluje, zanedbává, protože se snaží o nemožné, a to osvojit si předmět, kterému nerozumí, nebaví ho, a co víc, nedosáhne v něm nikdy takových výsledků jako v oboru, který je mu vlastní a miluje ho.

Mě nikdy moc nešla fyzika, neměla jsem nijak špatné známky, ale protože byly výrazně horší, než z ostatních předmětů, bylo logické, že rodiče dohlíželi na to, abych se nedostatky snažila zlepšit. Předměty, které jsem milovala, jako literatura, historie nebo přírodní vědy, šly do pozadí, protože nebylo třeba se jim věnovat.

Studium na vysoké škole mě utvrdilo v tom, že člověk musí rozvíjet ty znalosti a schopnosti, které miluje, protože jinak to nemá smysl. S tím souviselo i to, přiznat si a mít se ráda taková, jaká jsem. Nikdy nebudu dobře vařit a vždycky budu špatně parkovat, ale netrápí mě to. Jsem, jaká jsem. Vařím tak, aby moje rodina přežila. Jezdím bezpečněji a parkuji na velkých parkovištích, kde se snižuje riziko nutnosti parkování na milimetry.

Každý z nás je originál, a zapomíná na to. Každý z nás může být výborný ve svém oboru, a neví to. A každý se může rozvíjet. Jsem zastáncem neustálého vzdělávání se. Každý den čtu, učím se, zdokonaluji se a věřím, že budu mít celý život CO se učit. Dělejte to také, věnujte se vlastnímu rozvoji.

Obdivuji osoby, které se nebojí být samy sebou, které dokáží překonávat sebe sama a být pro společnost užiteční. Častokrát se mě lidé ptají, jaký mám názor na vzrůstající zlo ve společnosti, a já na to mám odpověď jedinou: se vzrůstajícím zlem vzrůstá i dobro. A tomu dobru já osobně fandím. Stala jsem se členkou Klubu Bussines and Professional Women ČR. Organizace BPW sdružuje ženy, které se navzájem podporují, pomáhají si k úspěchu, inspirují se a makají na sobě.

Když jsem se do klubu přihlásila během mateřské dovolené, bylo to pro mě jako vysvobození. Mateřské stereotypní chování vyměnily informace a zkušenosti žen z vysokého byznysu. Aha! Bylo to přesně to, co mi scházelo. Pokud se rozvíjíte, pracujete systematicky na své kariéře a nechcete se vzdát své rodiny, ukáží vám zkušenější ženy, jak na to. Není to taková věda, jen se občas vyplatí poslouchat ty zkušenější.

Není nic těžšího, než překonat sám sebe, překonat svoji pohodlnost, vsadit na to, co milujeme, a pracovat, každý den TO posunout o kus dál. Ono se to vrátí zase zpátky, a vy ráno vstanete a jdete to posunout zase někam dál, a další den znovu a znovu. Máte vytyčené cíle; na cestě se sice objeví tolik překážek, že začnete pochybovat, ale překonáte to a jdete dál.

Neúspěch je a může být součástí každé cesty, naučte se prohrávat rychle. Prožijte neúspěch, vezměte si z něj to nejlepší ponaučení, kterého jste schopni, a jděte to posunout zase o kus dál. A zítra znova.

Když se člověk žene za vlastním snem, je to blázen, pokud je to žena, je to blázen ještě větší. Ale když vidíte v dáli zasněžené kopce, zatímco ostatní si vidí jen na špičku nosu, jste povinni jít Vlastní cestou o udělat vše, co bude ve vašich silách, aby byla cesta naplněná.

Je to jako klišé, ale učte se od nejlepších. Já se do klubu pravidelně vracím na mentoringové akce a poslouchám, jaká byla cesta někoho, kdo dnes sklízí úspěch a kdo šel právě možná tou nejtrnitější cestou. Zjistíte, že překážky potkáváme všichni. A ne malé.

Klub BPW pořádá ohromnou akci na podporu žen, ženského sebevědomí, motivace a inspirace. Jedná se o akci Equal Pay day – Ženy sobě s tématem platové rovnosti. Téma platové rovnosti je třeba otevírat a srovnávat ve společnosti nedostatky. Nepochybně je naprosto odlišný ženský a mužský přínos pro společnost, ale přeci jen plat za stejně provedenou práci by měl být stejný, nebo alespoň podobný.

Ženské sebevědomí je na vzestupu. Vizionáři předpovídají 21. století jako století žen a já si myslím, že nás čekají velké věci. Ženy se naučí spolupracovat a posouvat své možnosti dál a muži pochopí potenciál svých žen. A my s Klubem BPW budeme u toho.

Postupně se podíváme blíže, jak taková akce, která se nezadržitelně blíží, vzniká, co obnáší a kam až nás může zavést. Budete hodně překvapeni a sami uvidíte, že to všechno má smysl.

Pro více informací navštivte stránky:

http://www.equalpayday.cz/

http://bpwcr.cz/

Foto: www.pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář

Připojit se

Redbag novinky každé ráno do mailu. Čtení na cestu do práce.

Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím